Навчальна поїздка до міста Магдебург

Дата: 19.07.2019 15:46

Представник Великобурлуцької ОТГ – Сергій Кузніченко – взяв участь в навчальній поїздці в рамках ініціативи "Підтримка та розвиток сталої мобільності в об'єднаних територіальних громадах" Програми "U-LEAD з Європою", яка проходила в місті Магденбург.

Протягом п’яти днів українська команда представників дев’яти областей (Рівненська, Чернівецька, Хмельницька, Миколаївська, Харківська, Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Запорізька) відвідала німецькі міста і села, щоб познайомитися з основними принципами сталої мобільності, якої дотримуються органи місцевого самоврядування та жителі громад.

Під час навчальної поїздки представники громад відвідали земельне Міністерство регіонального розвитку та транспорту федеральної землі Саксонія – Анхальт, де говорили:

- від минулого до майбутнього: Німецька демократична республіка, Федеральна республіка Німеччина, Європейський союз;
- Магдебург - столиця землі Саксонія-Анхальт: демографія, розвиток, інтеграція;
- обов'язки міністерства;
- як поєднуються між собою регіональний розвиток і транспорт?
- проблеми організації транспортних сполучень у сільській місцевості в умовах демографічних змін: інноваційні концепції та фінансування.

На зустрічі у NASA говорили про управління громадським транспортом землі Саксонія-Анхальт,  організацію  громадського транспорту в сільській місцевості та синхронізацію розкладів руху (Ruf Bus -маршрутка по-німецькому)

Під час візитів до громад Möser та Niedere Börde говорили не лише про дорожню інфраструктуру та перевезення, а й про політику місцевої влади, їхні успіхи та проблеми, функції громади та району, добровільні пожежні команди. Особливу увагу приділили таким питанням:

- Навіщо перейматися громадським транспортом?
- Як визначити потреби місцевого населення у пасажирських перевезеннях?
- Що я можу зробити, як відповідальний за прийняття рішень?
- Як отримати фінансування?
- Що вже зроблено? (комунальне господарство).
- Навіщо вони об'єдналися?
- Як відбувається міжмуніципальна співпраця?
- Хто займається організацією громадського транспорту?

У громаді Möser відвідали  комунальне підприємство, яке обслуговує всі 6 об'єднаних сіл громади.

Перелік послуг досить широкий:

- водопостачання та водовідведення;
- ремонт та обслуговування комунальних доріг;
- благоустрій території громади;
- полив газонів і доріг влітку, та очищення снігу взимку.

Також відвідали місцевого перевізника громадського транспорту БердеБас та дізналися що:

- перевезення школярів інтегровані в систему громадського транспорту, що дозволяє найкращим чином забезпечити мобільність учнів;
- у школах немає власних автобусів, перевезеннями займається комунальне підприємство, яке має у своєму розпорядженні 120 автобусів та обслуговує 87 шкіл;
- перевезення школярів є сферою відповідальності району, а не громади;
- щодня ці шкільні автобуси перевозять 7000-8000 школярів;
- батьки купують проїзні квитки на місяць з 25% знижкою для учнів.

Навчальний візит до Німеччини завершився короткою екскурсією Берліном.

Сергій Кузніченко,
головний спеціаліст з