Оголошення конкурсу мікрогрантів по втіленню ідей щодо вирішення проблем в громадах

Дата: 14.07.2020 11:27

Шановні колеги!

Чугуївська міськрайонна громадська організація «Чугуївська правозахисна група» запрошує організації громадянського суспільства та громадські ініціативи (не менше ніж 10 осіб кожного з населених пунктів) взяти участь в конкурсі ідей, спрямованих на вирішення проблем в громадах.

Запропоновані ідеї мають передбачати участь громадськості в реалізації місцевих ініціатив та залучення додаткового фінансування проектів через кампаії краудфандингу (збір коштів у мешканців громади) та/або підтримку органів місцевої влади, бізнесу, тощо.

Конкурс оголошується серед ОГС смт Печеніги (Печенізького району) Великобурлуцької ОТГ (Великобурлуцького району) , смт Дворічна (Дворічанського району), міста Куп’янська Харківської області.

В рамках  наданих мікрогрантів планується підтримати конкретні ідеї із залучення мешканців громад до вирішення проблем в громадах. Зокрема, але не виключно, можуть бути підтримані ідеї, в результаті реалізації яких у громадах збільшиться кількість громадян:

• обізнаних про реформи на місцевому рівні та хід їх реалізації;
  • громадян, залучених до громадської активності, спрямованої на впровадження реформ на місцях;
  • громадян, залучених до просування порядку денного реформ на регіональному та місцевому рівнях;
  • відбудеться підвищення видимості та прозорості процесу впровадження реформ тощо.

В рамках цього конкурсу не можуть бути профінансовані) такі заходи

• проекти політичного характеру (діяльність політичних партій, окремих народних депутатів України, сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад) чи виборчі кампанії;
  • комерційні проекти, метою яких є отримання прибутку;
  • заробітна плата/оплата послуг представників організації-виконавця проекту;
  • діяльність/витрати, здійснені ОГС до одержання мікрогранту або після закінчення строку реалізації проекту;
  • покриття адміністративних витрат ОГС та їх витрат на оплату комунальних послуг;
  • сплата неустойки (штрафних санкцій), адміністративних штрафів, відшкодування шкоди (збитків).

Максимальний розмір мікрогранту 10 тисяч гривень. Мікрогранти надаються у вигляді прямої  оплати (закупівлі) організатором конкурсу майна, робіт та послуг на підставі прямих договорів з їх постачальниками з подальшою передачею таких майна, робіт та послуг ОГС-набувачам для реалізації їх проектів.

Для участі в конкурсі ОГС мають до 15 липня 2020 року надіслати на адресу: chpg@ukr.net

• заповнену проектну пропозицію;
  • бюджет проекту у форматі Excel;
  • лист органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади про підтримку проекту.

Кінцева дата подання пропозицій - 15 липня 2020 р.

За результатами оцінки заявок конкурсною комісією буде відібрано до 5 проектів, що набрали найбільшу кількість балів .Результати конкурсу будуть оголошені до 30 липня 2020 року.

Реалізація підтриманих проектів має розпочатися не раніше 1 серпня 2020 року та закінчитися не пізніше 30 вересня 2020 року на підставі укладених з переможцями конкурсу договорів на надання мікрогрантів.

Метою проекту є залучення громадян до участі у формуванні та адвокатуванні порядку денного реформ у чотирьох  населених пунктах Харківської області шляхом сприяння об’єднанню зусиль місцевих стейкхолдерів, активізації мешканців громад, налагодження взаємодії мешканці-громадськість-влада шляхом коаліціонування  та формування дорожніх карт реформ населених пунктів.

Конкурс мікрогрантів проводиться Чугуївською міськрайонною громадською організацією «Чугуївська правозахисна група» в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст конкурсу є винятковою відповідальністю Чугуївської міськрайонної громадської організації «Чугуївська правозахисна група» не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Детальніше про проект – за посиланням https://engage.org.ua/prohrama-spryiannia-hromadskij-aktyvnosti-doluchajsia/