ПЕРШИЙ «ЧЕМПІОНАТ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ З БІЛЬЯРДУ 2019 РОКУ»

Дата: 28.11.2019 11:13

24 листопада 2019 року відбулися спортивні змагання «Чемпіонат Великобурлуцької селищної об’єднаної територіальної громади з більярду 2019 року», перші в історії Великобурлуччини. З усіх запрошених відділом освіти, культури, спорту та туризму Великобурлуцької селищної ради бажання продемонструвати свою майстерність у цьому надзвичайно технічному та точному виді спорту виявили: Артем Торчило (до речі наймолодший учасник), Олександр Уваров, Сергій Арестов, Олег Пасинок, Костянтин Стокін, Олександр Понамарьов, Дмитро Воловик, Володимир Коваленко. Перед початком змагань спортсменів привітав Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко, та побажав їм в чесній боротьбі виявити найсильнішого. Система проведення змагань та матчу між гравцями були наступними: дві групи, в групі грають кожний з кожним по одній зустрічі, гравці, які зайняли в групах 1 та 2 місця виходять до півфіналу змагань, переможець групи грає з суперником, який зайняв 2 місце в іншій групі, ті, хто програв півфінальні матчі змагаються за третє місце, переможці за чемпіонство; матч грався до двох перемог одного з учасників, за перемогу з рахунком 2:0 нараховувалось 3 бали, за перемогу з рахунком 2:1 – два бали переможцю, 1 бал переможеному; у разі рівної кількості набраних балів в групі перевага гравцю надавалась за додатковими показниками. З перших же матчів змагань між гравцями розпочалася запекла, красива та сконцентрована на грі боротьба (майже 50% матчів в групах завершилось з рахунком 2:1), до останнього ігрового туру в групах шанси на вихід до півфіналу мали всі гравці (лише К. Стокін не хвилювався, адже дві перемоги на старті, з рахунком 2:0 кожна, забезпечили йому вихід до наступної стадії змагань). Гідну гру і супротив у кожному матчі демонстрував С. Арестов (останні дві гри в групі він поступився з рахунками 2:1),  напруження в останній грі в групі відчував  і Д. Воловик, який мав дві перемоги з рахунками по 2:1, а доля виходу чи не виходу до наступної стадії А.Торчило залежала від того чи виграє К. Стокін хоч одну партію у В. Коваленка. В підсумку півфінальні пари склали такі тандеми: К. Стокін – Д. Воловик, А. Торчило – О. Уваров. Дуже впевнено в півфіналах зіграли К. Стокін та А. Торчило, здобувши перемоги з рахунком 2:0 по партіям, і відповідно 16:7 та16:4, що до забитих та пропущених куль. В матчі з третє місце О. Уваров переміг Д. Воловика 2:0( 16:12) і здобув бронзову медаль змагань. В фінальній зустрічі більш досвідчений К. Стокін впевнено здолав А. Торчило 2:0 (16:7), продемонструвавши ще раз свою високу технічну майстерність, як основний показник, який дав змогу йому стати першим чемпіоном з більярду Великобурлуцької селищної об’єднаної територіальної громади!  Переможець та призери змагань нагороджені медалями та грамотами, наші вітання їм. Від імені Великобурлуцької селищної ради висловлюємо слова подяки В.І. Злобіну, який надав спортивне обладнання та приміщення для проведення цих спортивних змагань та О.Уварову, К. Стокіну, які приймали активну участь у підготовці та проведенні цих спортивних змагань.

Євген АНТОНЕНКО

головний спеціаліст відділу освіти,